Урок математики, 1 клас, "Порівняння чисел, виразу і числа. Додавання і віднімання круглих чисел".

Мета: закріплювати вміння учнів утворювати, читати та записувати двоцифрові числа; додавати і віднімати круглі десятки, порівнювати числа та числові вирази; розв»язувати задачі на знаходження суми і різницеве порівняння чисел;
Розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, порівняння, узагальнення; уяву;
Виховувати охайність, відповідальність, позитивне ставлення до навчання.

Обладнання: презентація по темі уроку, нумераційна таблиця, картки для індивідуальної роботи, малюнки до задач, танграм, предметні малюнки.

Хід уроку
І Організація класу.

Кожен з вас приготувався,
на перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп»ятка.

Створення психологічного настрою класу.
– А тепер зробимо рекламу:
Якими ми будемо на уроці?
Яким має бути урок?

Ми будемо                             Урок має бути

Активними                                         Цікавим
Працьовитими                                   Творчим
Творчими                                           Навчальним           
Уважними                                          Трохи казковим 
Зібраними                                           Добрим
Налаштування на роботу.
Щоб урок пройшов швидко і цікаво,
Наші очі будуть дивитися і все бачити,
Вуха – слухати і все чути,
Ротик буде працювати
І чітко звуки, слова вимовляти.
ІІ Оголошення теми уроку
Наша мандрівка по Математичному океану продовжується і наш корабель зупиниться тоді, коли ми виконаємо багато цікавих завдань. Готові? Попливли! Підняти вітрила! (На екрані телевізора малюнок вітрильника)
ІІІ Актуалізація опорних знань учнів.
Індивідуальна робота  на картках.
(Знайди правильну відповідь – 3 учня біля дошки)
14= … дес. … од.           81= … дес. … од.             70= … дес. … од.
21= … дес. … од.           52 =… дес. … од.             93= … дес. … од.
Усний рахунок. Гра «Зайве число» (Вітер дув-дув і надув на палубу зайві числа)
11, 22, 35, 44, 55
41, 43, 45, 46, 47
10, 20, 30, 40, 41
Робота з нумераційною таблицею.

Десятки
Одиниці
Число
8
1
81
2
6
26

5
5
4
0
40
10
0
100

Прочитайте числа.
Назвіть найбільше число.
Назвіть найменше число.
Перевірка індивідуальної роботи.
Робота з геометричним матеріалом.
Добре. Зупинилися відпочити, пограти в гру «Танграм». Утворили групи. Зайняли місця.
Яким ви уявляєте свій корабель для подорожі? Швиденько складемо його.
Які ви використали геометричні фігури для створення вашого корабля? (Презентують роботи)
- Молодці!
Хвилинка каліграфії. (Учні прописують рядок цифри 5)
– Знову подув попутний вітер і ми помчали до цифрових виразів.
ІY Робота над темою уроку.
Робота з підручником. (с. 111, завдання 2) Самостійна робота (робота в парах)
Знайдіть значення числових виразів.
Фізкультхвилинка
Взаємоперевірка із вчителем (на дошці)
Робота з нерівностями  (с.111, завдання 3) (Бажаючі учні – самостійно у зошитах, 3 – біля дошки, іншим – допомога вчителя)
20 … 10                            68 … 86               70-50 … 10
34 … 30                            40 … 30               60+20 … 70            
35 … 37                            50 … 50               40-3 … 20    
Перевірка.
Y. Розвиток математичних знань учнів.
- Знову подув попутний вітер і ми помчали далі до острова задач.
1. Робота над задачами ( с. 111, задача 4) Аналіз задачі. Запис розв»язання задачі в зошитах.
2. Складання своєї задачі за малюнком (на екрані телевізора)
YІ. Підсумок уроку.
Рефлексія.
Що ж, закінчилася подорож Математичним океаном. А чому наш корабель не потонув під час подорожі?
Вірно! Ми вміло рахували, порівнювали числа, вирази; додавали і віднімали круглі числа; розв»язували задачі; розпізнавали геометричні фігури.
Вам було цікаво? Складно?
Щоб водити корабель,
Щоб у небо полетіти,
Треба знань багато
І багато вміти.
І при цьому, і при цьому,
Бо ж важлива отака –
Всім потрібна – необхідна –

Математика.

Комментариев нет:

Отправить комментарий